Zadzwoń Rezerwuj

Pierwszy kwartał nowego roku w Szczyrku zapowiada się ciekawie pod względem atrakcji. W kalendarzu przewidziano sporo imprez, przygotowanych tak z myślą o mieszkańcach, jak i przyjezdnych. Mając pełną tego świadomość, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych z nich. Będzie się działo, zresztą zobaczcie sami!

Szczyrk – atrakcje 2023 na pierwszy kwartał nowego roku

5 styczeń – spotkanie autorskie z Ernestem Zawadą pod tytułem „Światło Koloru”. Wydarzenie odbędzie się w Bator Art Gallery (to prywatna galeria sztuki współczesnej prezentująca prace czołowych artystów z Polski i z zagranicy) na ul. Myśliwskiej 60, o godzinie 19.00. Prof. Ernest Zawada to pochodzący z Cieszyna malarz abstrakcjonista, wykładowca akademicki i dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego na ATH w Bielsku-Białej.

6 stycznia – Orszak Trzech Króli pod hasłem: „Niechaj prowadzi nas gwiazda” organizowany przez parafię św. Jakuba w Szczyrku. Obrzędy rozpocznie góralska msza o godz. 11.45 w kościele parafialnym, a tuż po niej nastąpi przejście Orszaku ul. Myśliwską i Deptakiem nad Żylicą na Plac św. Piotra. Od godz. 13.00 przewidziane jest wspólne kolędowanie, poczęstunek i szereg innych niespodzianek.

10-12 stycznia – XVIII edycja Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym. Organizatorami są Bielskie Pogotowie Ratunkowe, Powiat Bielski oraz ZPRM SPZOZ. Wydarzenie rzpocznie się w Hotelu Klimczok przy ul. Poziomkowej 20. Zgłaszanie załóg jest już zakończone, natomiast zarejestrowani uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą odpowiedniego ubioru, który sprawdzi się w górskich warunkach.

21-22 styczniaZamieć 24 h, czyli ultra maraton na Skrzyczne z trzema trasami do wyboru: Zamieć 24h, Zadyma – 13,5 km, Zawierucha – 28 km. Miejsce startu i mety wyścigu to amfiteatr Skalite. Do sklasyfikowania w rankingu wymagane jest przejście co najmniej jednej pętli. Zwycięża zawodnik, który w ciągu dobry zaliczy największą ilość pętli w najlepszym czasie. Zapisy trwają do 7.01.2023, przy czym na każdej trasie obowiązuje limit zawodników do 200 osób + 10VIP.

Każda z osób biorących udział w wyścigu musi mieć obowiązkowe wyposażenie: numer startowy z chipem umieszczony w dobrze widocznym miejscu, smartfon z non stop działającą baterią, folię NRC takiej wielkości, by można było nią owinąć ciało, czołówkę i komplet zapasowych baterii do niej, zimową kurtkę z wiatrochronnym kapturem, gwizdek, długie spodnie lub getry, bluzę z długim rękawem, obuwie z bieżnikiem, rękawiczki i ciepłe nakrycie głowy, spodnie z nieprzewiewnego i nieprzemakalnego materiału oraz elastyczny bandaż. Prócz tego można ze sobą zabrać m.in. kije trekkingowe, gogle narciarskie, wodoodporne rękawiczki i maść na otarcia.

22 styczniakoncert kolęd fundacji Braci Golec w kościele parafialnym pw. św. Piotra i Pawła. Rozpoczęcie o godz. 11.45. To świetna okazja, by móc na żywo posłuchać jednego z najbardziej znanych w Polsce zespołów muzycznych.

28 stycznia – Real Logistics Cup – konkurs skoków narciarskich kobiet i mężczyzn na kompleksie skoczni Skalite. To niebywała sposobność, by z bliska zobaczyć, jak wygląda konkurs i poczuć emocje towarzyszące rywalizacji. Wstęp jest wolny. Zawody zaczynają się o 9.00. Do 12.30 przewidziane są: seria próbna HS 104 Juniorów i Juniorów Młodszych, 2 serie konkursowe i ceremonia dekoracji. Natomiast od 13.00 do 15.00 potrwają: seria próbna HS 75 w kategorii Kobiety i Młodziczka, 2 serie konkursowe oraz dekoracja zwycięzców.

Jakich atrakcji spodziewać się w Szczyrku w dalszych miesiącach 2023 roku?

Luty – w tym miesiącu odbędą się dwie imprezy sportowe: FIS CUP zaplanowany na 11-12 lutego oraz Orlen Cup III w terminie 17-19 luty. Oba wydarzenia to konkursy skoków narciarskich kobiet i mężczyzn, z tym że wydarzenie w drugiej połowie lutego obejmować będzie także kombinację norweską. Miejsce rozgrywania jednych i drugich zawodów to oczywiście szczyrkowski kompleks Skalite.

Marzec – na tę chwilę obłożone są dwa terminy: 3-4 marca, kiedy to odbędzie się 10. jubileuszowa edycja SnowFest Festival oraz 16-19 marca – w tym terminie będą miały miejsce Mistrzostwa Polski Orlen Cup IV, Finał Orlen Cup Kids (konkursy skoków narciarskich i kombinacji norweskiej kobiet i mężczyzn na skoczniach Skalite). SnowFest to festiwal łączący elementy muzyki, zimowych sportów i sztuk wizualnych. Lokalizacja? Deptak nad Żylicą, Szczyrkowski Amfiteatr, tuż obok kompleksu Skalite. Na czas imprezy skocznie przemieniają się w tory freestyleowe do snowboardu i freeski. Zabawie towarzyszy świetna muzyka. Na imprezie wystąpią m.in. Pendulum DJ Set, Dimension, Fisz Emade Tworzywo, Grubson, Bass Astral oraz Asthma. Można jeszcze kupić bilety. Cena – 279 zł za dwudniowy karnet.

Jednym słowem – początek roku w Szczyrku zapowiada się bardzo ciekawie. Nie pozostaje nam więc nam nic innego, jak zaprosić was do dobrej zabawy najlepiej połączonej z pobytem w naszych apartamentach. Gwarantujemy, że emocje będą niezapomniane, a do wspomnień będziecie wracać jeszcze długo po powrocie z wyjazdu!