Zadzwoń Rezerwuj

Jazda na nartach jest jednym z najpopularniejszych sportów zimowych uprawianych zarówno przez zawodowców, jak i amatorów. Daje duży zastrzyk adrenaliny, pozwala miło spędzić czas i w dodatku gwarantuje niesamowite widoki i kontakt z naturą. A nie każdy sport ma to wszystko w pakiecie. Nic więc dziwnego, że narty nie tylko od lat mają wielu zwolenników, ale także bez przerwy znajdują nowych wielbicieli.

Jednym z najpopularniejszych kierunków dla narciarzy jest Szczyrk i Beskid Śląski. Znajduje się tutaj wiele wyciągów narciarskich i ciekawych tras o różnym stopniu trudności.

Dlaczego warto wybrać Szczyrk?

Nie bez powodu wielu fanów tego sportu kieruje się właśnie tutaj. W samym Szczyrku znajduje się około 40 km tras narciarskich, a na każdą z nich możemy się dostać za pomocą jednego karnetu Skipass – co pozwala oszczędzić zarówno Twój czas, jak i pieniądze!

Nartostrady, którymi warto się zainteresować szczególnie, znajdują się na górze Skrzyczne (1 257 m), która jest równocześnie najwyższym szczytem w Beskidzie Śląskim. Znajduje się tutaj około 10 km. tras narciarskich, które mają różny stopień trudności. Uprawiający sport rekreacyjnie powinni zainteresować się szczególnie dwoma łatwymi trasami:

  • trasa Ondraszek (Skrzyczne-Jaworzyna) – długość trasy wynosi 3 200 m,
  • trasa Widokowa (Jaworzyna-Doliny) – długość trasy wynosi 2 300 m.

Zaawansowani narciarze spokojnie mogą skierować swoje kroki na trasy dla zaawansowanych, warto jednak zaznaczyć, że każda z nich ma bardzo wymagające fragmenty i naprawdę wymaga dużej wprawy w jeździe na nartach:

  • trasa Kaskada (Skrzyczne-Jaworzyna; dolna stacja kolei linowej) – długość trasy wynosi 3 100 m,
  • trasa FIS (Skrzyczne-Doliny Dunacie; Szczyrk stacja dolna) – długość trasy wynosi 3 200 m i podlega ona pod licencję Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Na tej trasie organizowane mogą być zawody w narciarstwie alpejskim.

Ale wbrew pozorom, Szczyrk to nie tylko stoki narciarskie. Zimą otwarte są także trasy biegowe dla narciarzy, które również dostosowane są kondycji i umiejętności. Trasy biegowe zaczynają się od 1 km, a kończą aż na 7,5 km. Co więcej, narty biegowe można wypożyczyć na miejscu w Hotelu Meta, dzięki czemu każdy może przetestować nowy rodzaj aktywności, bez konieczności inwestowania w sprzęt.

Inną ciekawą dyscypliną jest skitouring. To turystyka górska, w której zdobywa się szczyty podczas zimowej wspinaczki, ale zamiast odpowiednio dostosowanych butów górskich (z przypiętymi rakietami lub rakami), wchodzimy za pomocą specjalnych nart, które przystosowane są zarówno do wchodzenia pod górę, jak i późniejszego zjeżdżania z niej. Jeżeli uwielbiasz jazdę na nartach, ale nie lubisz kolejek na wyciąg lub zwyczajnie chcesz sprawdzić swoją kondycję, skitouring jest doskonałym pomysłem na urozmaicenie wyjazdu – a może nawet odkrycie nowej, ulubionej dyscypliny sportowej.

Jeżeli mieszkamy niedaleko gór, te wszystkie atrakcje są na wyciągnięcie ręki – ale co, jeżeli do najbliższego stoku mamy kilka godzin jazdy? Gdzie się zatrzymać? Poznaj najlepsze apartamenty obok stoku w Szczyrku i spędź niezwykłe chwile z najbliższymi!

Zamieszkaj w luksusowych apartamentach

Aktywny wypoczynek wymaga odpowiedniej regeneracji, dlatego nocleg powinien być wygodny i z najwyższej półki. Jeżeli nie przepadasz za pokojami hotelowymi, na pewno zainteresuje cię oferta najlepszych apartamentów obok stoku w Szczyrku. To 4 rodzaje Meta Apartments o wysokim standardzie.

Apartamenty zostały zaprojektowane, tak by przyjąć od 3 do 5 osób, dzięki czemu wygodnie spędzi w nich czas zarówno mała, jak i duża rodzina, czy też grono bliskich znajomych. Każdy z apartamentów posiada dwuosobowe łóżka, które w prosty sposób można rozłączyć i podzielić na dwa jednoosobowe. Oprócz tego oferujemy dostawkę dla dodatkowej osoby, a na wyposażeniu każdego z mieszkań jest także wygodna kanapa.

Wysoki standard to jednak nie tylko wygodne łóżko. Apartamenty posiadają ogrzewanie podłogowe oraz niezależną klimatyzację. Mieszkania znajdujące się na parterze, mają dostęp do prywatnych i przestronnych tarasów. Z kolei te znajdujące się na piętrze mają swój prywatne balkony.

Wybierz się do SPA & Wellness

Goście Meta Apartments są traktowani na równi z gośćmi Hotelu Meta, dlatego mają dostęp zarówno o pełnej oferty SPA & Wellness (od basenu, przez zabiegi pielęgnacyjne po sauny), jak i do hotelowych restauracji, czy wieczornych zabaw. Apartamenty znajdują się blisko hotelu, oddalone są zaledwie o kilka minut powolnym spacerem.Decydując się na najlepsze apartamenty obok stoku w Szczyrku, wybierasz nie tylko wygodę mieszkania, ale także bliskość do wszystkich zimowych atrakcji. Tuż przy Hotelu Meta znajduje się wyjazd na Skrzyczne, a w centrum Szczyrku znajdziesz także coroczne lodowisko.