Zadzwoń Rezerwuj

Boże Narodzenie na wyjeździe? Jak najbardziej! Badania pokazują, że z roku na rok coraz chętniej uciekamy od wygórowanych oczekiwań i obowiązków. Na świąteczny pobyt najczęściej wybieramy góry. Dlaczego? Bo górska sceneria gwarantuje magiczny klimat, a rozbudowana infrastruktura okołoturystyczna umożliwia aktywny wypoczynek. Pod względem atrakcji przoduje m.in. Szczyrk, który stanowi prawdziwy raj dla miłośników białego szaleństwa.

Dlaczego warto spędzić Boże Narodzenie w Szczyrku?

Główny powód, dla którego warto zdecydować się na święta poza domem? Więcej czasu dla siebie i bliskich, mniej stresu i spraw do załatwienia. Żadnych generalnych porządków, wielogodzinnego szykowania potraw i nerwowej atmosfery. Ten wyjątkowy czas w roku spędzicie razem, tak jak chcecie. Porządnie się zrelaksujecie i wspólnie stworzycie piękne wspomnienia, do których po latach będziecie wracać z sentymentem. A że w mieście panują idealne warunki do aktywnego wypoczynku, Boże Narodzenie w Szczyrku możecie połączyć z aktywnością na świeżym powietrzu.

Szczyrk to doskonała baza wypadowa – 38 szlaków turystycznych, kilkukilometrowe trasy biegowe, 40 km świetnie przygotowanych tras narciarskich o różnym stopniu trudności dostępnych na jednym karnecie. Do tego 10 wyciągów (jeden z nich znajduje się tuż przy naszych apartamentach), dwa duże kompleksy sportowo-rekreacyjne i szkoły narciarskie, w których organizowane są zajęcia dla osób z różnych przedziałów wiekowych. A to nie wszystko!

Świąteczny czas może obfitować w przyjemne leniuchowanie, rodzinne oglądanie seriali, spacery uliczkami miasta lub relaks w strefie wellness i SPA. Po kilku godzinach na stoku możesz zafundować sobie rozluźniający mięśnie masaż albo odprężającą sesję w saunie czy łaźni parowej. Polecamy też pielęgnujące zabiegi na twarz i całe ciało. Mnóstwo dobrej zabawy zapewni basen z jacuzzi, a dzieciom – pokój zabaw z basenem z suchymi piłeczkami.

Co prawda w apartamentach czeka na was doskonale doposażony aneks kuchenny, ale równie dobrze możecie stołować się w jednej z hotelowych restauracji. Jednak zanim na dobre zaczniecie świętować, ustalcie, gdzie się zatrzymacie.

Hotel czy apartament – gdzie spędzić święta?

Miejsce pobytu powinno odpowiadać oczekiwaniom, a że specyfika funkcjonowania hoteli i apartamentów jest od siebie różna, zastanów się, który z obiektów lepiej zaspokoi potrzeby twoje i współtowarzyszy. Pod względem przestrzeni, swobody i prywatności apartamenty wypadają zdecydowanie lepiej niż pokoje hotelowe. Ich wystrój i kameralny klimat sprawiają, że można poczuć się, jak w domu, a wspólny czas spędzić na własnych zasadach.

Chcecie pielęgnować tradycję? Żaden problem! Możecie razem przygotować wigilię, połamać się opłatkiem i obdarować prezentami. Ale równie dobrze możecie ten wyjątkowy wieczór spędzić na oglądaniu seriali lub grze w planszówki, a jedzenie zamówić na wynos. Dodatkowy atut – piękny widok na górską panoramę, który można podziwiać z balkonu lub przez duże przeszklenia.

Jeżeli jednak marzy wam się wyjazd z wyjątkową oprawą, lepszym wyborem będzie hotel, gdzie na czas świąt przygotowywane są pakiety specjalne. Oferta często obejmuje kilka stałych punktów programu, takich jak uroczysta kolacja wigilijna przy akompaniamencie zespołu na żywo, odświętna obiadokolacja w I i II dzień świąt, spotkanie dzieci z mikołajem, wieczór kolęd, pieczenie kiełbasek na ognisku, przejażdżka wozami góralskimi ulicami miasta.

W cenę wliczona jest także możliwość korzystania z hotelowych atrakcji Na takie udogodnienia mogą liczyć m.in. osoby zatrzymujące się w pobliskim Hotelu Meta (to obiekt stanowiący część kompleksu). O jakość waszego pobytu, samopoczucie i komfort zadba obsługa. Jednak miejcie świadomość, że pokoje są mniej przestronne i nie zapewnią tak dużej dozy prywatności jak apartamenty.

Boże Narodzenie w Szczyrku to może być czas pełen odpoczynku, regeneracji i wspólnych chwil w gronie najbliższych – rodziny i/lub znajomych, a nie okres intensywnych przygotowań, pełen stresu, nerwów i obowiązków. To od was zależy, jak spędzicie nadchodzące święta. Nasze przytulnie urządzone i doskonale wyposażone apartamenty zapewnią wam wszystko, czego trzeba. Zatem nie zwlekajcie, tylko zarezerwujcie jeden z nich!