Zadzwoń Rezerwuj

Już niedługo rozpocznie się sezon wakacyjny, a ten – jak zwykle – obfituje w mnóstwo atrakcji. Zresztą nie mniej bogate pod tym względem są jesień i okres okołoświąteczny, kiedy to można korzystać z ofert specjalnych i do woli szusować na stokach. Jak przedstawia się kalendarz wydarzeń w Szczyrku na nadchodzącą połowę roku? Szczegóły znajdziecie poniżej!

Czerwiec 2023 w Szczyrku: aktywnie i rodzinnie

Czerwcowa pogoda zwykle jest bardzo łaskawa, toteż przedsmak wakacji w kalendarzu wypełniają głównie imprezy plenerowe i te o sportowym charakterze. Z takiego obrotu sprawy zachwyceni będę miłośnicy aktywnego wypoczynku, ale i dla zwolenników „tradycyjnych” rozrywek też się coś znajdzie. Zatem – do sedna.

 • 8-10 czerwca – już w drugim tygodniu czerwca co wytrwalsi i zaprawieni w bojach będą mogli wziąć udział w ultramaratonie po Beskidach. Bieg Stumilak Zawoja – Szczyrk to górski bieg na dystansie 100 mil (dostępne są też krótsze odcinki: 50 mil i 100 km, by osoby o słabszej kondycji także mogły wystartować). Co ważne, w tym roku limit zawodników nie obowiązuje. Czas na pokonanie najdłuższej trasy to 48 godzin. To jak, są chętni?
 • 10 czerwca – akcja „Przewodnik Czeka”, czyli bezpłatna wycieczka na Klimczok pod okiem przewodnika-ratownika Beskidzkiej Grupy GOPR. Aby wziąć udział w wydarzeniu, trzeba się wcześniej zapisać pod tym adresem e-mail: info@promocja.szczyrk.pl lub numerem tel.: 33 815 83 88. Dla zainteresowanych – zbiórka o godzinie 9.00.
 • 17 czerwca – warsztaty edukacyjne dla dzieci w restauracji Kuflonka (Hala Skrzyczeńska). Start: godzina 12.00, wstęp bezpłatny, czas trwania: ok. 45 minut. W programie przewidziane są m.in. zajęcia przyrodnicze i podziwianie egzotycznych okazów zwierząt z bliska. Moc niezapomnianych wrażeń dla najmłodszych gwarantowana!
 • 24 czerwiecFestyn Rodzinny w Biłej. Wydarzenie odbędzie się na terenie ośrodka Beskid Sport Arena. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 13.00, a poprzedzi je mecz piłki nożnej (początek o 10.00) między Biła a Podmagura. Na miejscu masa atrakcji dla dzieciaków, m.in. malowanie twarzy, dmuchańce, konkursy z nagrodami, wata cukrowa itp.
 • 24-25 czerwca Trek Days 2023 – najlepsza impreza rowerowa organizowana przez Szczyrk Mountain Resort. Pakiet darmowych szkoleń rowerowych, zdrowa rywalizacja, treningi skoków na poduchę, spotkania z gwiazdami sportu i wycieczka po Beskidzie Śląskim. Nie może Was tam zabraknąć!

Lipiec 2023 w Szczyrku: Tydzień Kultury Beskidzkiej, ale nie tylko

Najbardziej wyczekiwana impreza lata to tydzień Kultury Beskidzkiej, który rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 6 sierpnia. Tegoroczna edycja największego festiwalu folklorystycznego w Europie jest już 60. z kolei. W jej ramach odbędą się m.in. codzienne koncerty, jarmark rękodzieła oraz wyrobów tradycyjnych i regionalnych, miejsce będą miały także: strefa kulinarna z atrakcjami oraz przedszkole ludowe (góralska strefa dziecka). Wstęp wolny, miejsce wydarzenia: amfiteatr Skalite (scena główna) oraz plac św. Jakuba. Ponadto w tym roku wydarzenie uświetni wystawa jubileuszowa Rozalii Szypuły z okazji 40-lecia pracy artystycznej. Prace malarskie na szkle będzie można podziwiać w Przestrzeni Twórczej BeskidartS.

Prócz tego w lipcu odbędą się m.in.:

 1. bieg po Serce Zbója Szczyrku (9 lipca) – impreza charytatywna połączona z gotowaniem duszonek i wieczornym koncertem na placu św. Jakuba.
 2. Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych (12-16 lipca) – miejsce imprezy: Hotel Meta, tuż obok naszych apartamentów!
  Jakubowe Święto (15 lipca) – kulturalno-rozrywkowe wydarzenie w amfiteatrze Skalite, które obfituje w koncerty gwiazd i atrakcje.
  Akcja „Idzie Nuta po Beskidzie” (29 lipca) – muzyka góralska grana na żywo, na góralskim szlaku. Początek wydarzenia o godzinie 11.00. Miejsce: Zbójnicka Kopa, Szczyrk Mountain Resort.

Sierpień 2023 w Szczyrku, czyli sport i muzyka ponad wszystko

W sierpniowym kalendarium najważniejsze wydarzenia to:

Tour de Pologne – peleton przejedzie przez miasto 2 sierpnia.
Letnie Grand Prix w Skokach Narciarskich, które odbędzie się 4-6 sierpnia na kompleksie skoczni Skalite.
II Festiwal Wielkich Serc, czyli koncert Golec uOrkiestry oraz podpiecznych Fundacji Braci Golec – koncert odbędzie się 11 sierpnia w amfiteatrze Skalite. Bilety dostępne są tutaj: https://sklep.ebilet.pl/314970498939224066. Koszt wejściówki to 50 zł.
Fis Cup (Międzynarodowy Konkurs Skoków Narciarskich Kobiet i Mężczyzn) – dwudniowa impreza zaplanowana jest na 26 i 27 sierpnia. Wstęp wolny. Miejsce rywalizacji to oczywiście kompleks Skalite.

Wrzesień 2023 w Szczyrku – końcówka lata z przytupem

Na wrzesień zaplanowano m.in. Wystawę „Malarskie Odsłony Szczyrku”, którą będzie można podziwiać w Beskid Art Gallery, Festyn Rodzinny nad Skalitem (2 września), Bieg pod Golgotą (16 września, Szczyrk Solisko) oraz pieszy maraton BESKIDA 2023 (23-24 września) dla wszystkich śmiałków, którzy chcą pokonać pieszo dystans 60 km, wiodący szczytami Korony Beskidu Śląskiego. Zapisy są już przyjmowane, więc można się zgłaszać.

Końcówka roku, czyli Boże Narodzenie i Sylwester 2023 w Szczyrku

Choć wydaje się, że do końca roku zostało jeszcze sporo czasu, to tak naprawdę już teraz warto pomyśleć o rezerwacji terminu na Boże Narodzenie i Sylwester 2023 w Szczyrku, by uniknąć niemiłych niespodzianek w postaci braku wolnych miejsc w wybranym przez was obiekcie. Święta w górach to doskonała okazja do tego, by aktywnie spędzić urlop z bliskimi, unikając przy tym stresów, wielogodzinnych przygotowań i generalnych porządków, które niejednokrotnie pozbawiają święta ich magicznego wymiaru. Łatwo zatracić się w ferworze przygotowań i zapomnieć o tym, co najważniejsze – spokoju, odpoczynku i czasie z rodziną. Dlatego zachęcamy, by już teraz rozejrzeć się za idealnym dla siebie lokum i zarezerwować termin. Nasze apartamenty na wynajem są do Państwa dyspozycji, więc zapraszamy do bookowania terminów!